зiн-өзiтану сабағының жоспары 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

зiн-өзiтану сабағының жоспары

Поиск

«Тексерілді»

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: ___________________

                   Өзiн-өзiтану сабағының жоспары

Мектеп                       Мерзiмі:                         № 15 сабақ

Тақырып: АДАМНЫҢ ЕРКІНДІГІ

Құндылық:  

Қасиеттер:

Мұғалiм:

Сынып: 9

 

Сабақ мақсаты:

Оқушыларға «адамның еркіндігі » туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет, сүйіспеншілік құндылығының мәнін тереңдету.

Міндеттері:  

- Оқушыларға «адамның еркіндігі » туралы түсінік беру.

- Оқушыларды риясыз қызмет етуге үйрету.

- Оқушыларды қамқорлыққа , мейірімділікке, ізеттілікке тәрбиелеу.

 

Ресустары

Мультимедиялық тақта, оқулық, дәптер, мақал-мәтел, дәйексөз, маркер,

аққағаз, гүл, жүрек, көбелек суреттері

                     Сабақ барысы

Сабақ барысын талқылау:

  1. Ұйымдастыру кезеңi.

Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру.

Тыныштық сәтi.

«Менің жан дүниемдегі сәуле» жаттығуын баяу әуен тыңдай отырып жасау. Баланың өзінің ішкі күйіне үңілуге,олардың саяхаттан алған әсерлерін сезінуге мүмкіндік беретін тыныштық сәті төмендегідей ұйымдастырылады.

-Балалар,денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар өздеріңнің таныс ауылдарыңды бақылап, бақытқа,махаббат пен тыныштыққа толы таза,шипалы ауаны тұла бойларыңа толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады.

 

 

2.Үй тапсырмасын тексеру.

Біз үшін игі нәрсе не? Ақиқат еркіндіктің не екендігі туралы

Гүлжиһан Нұрышева

 

3.Дәйексөз.

Ең тамаша әрекет – бақытқа қол жеткізетін еркіндік.

Әл-Фараби

 

4.Әңгiмелесу (сұхбат).

Біз үшін игі нәрсе не? Ақиқат еркіндіктің не екендігі туралы

Гүлжиһан Нұрышева

Эпиктеттің «Менің рухым еркін, сондықтан да мен өзім қалай

қаласам, солай өмір сүре аламын» деген тұжырымын қалай

түсінесіздер?

2. Өзі қалай өмір сүргісі келсе, солай өмір сүретін адамды ғана

еркін адам деуге бола ма? Пікіріңізді нақты мысал келтіріп

дәйектеп айтыңыз.

3. Сіздің ойыңызша, толық еркіндікке жету деген нені білдіреді?

Бұл мүмкін бе?

4. «Адам еркіндікке күйбең тірліктерін қанағаттандыру арқылы

жетпейді; керісінше, осындай тілектерден құтылу арқылы

жетеді» дегенді қалай түсінесіздер?

5. «Мен өзінің ар-ұятына жүгініп әрекет жасайтын, ешқандай

да қырсықтар мен азаптардан, тіпті өлімнің өзінен де

қорықпайтын адамды ғана еркін адам деп атаймын» деген

тұжырыммен келісесіз бе? Неліктен?

6. Адам үшін жауапкершілікті қабылдау адам бойындағы қандай

құндылықтар мен қасиеттерді арттырады? Қалайша?

7. Еркіндік пен жауапкершілік бір-бірімен қаншалықты

байланысты?

8. Осы мәтіннен өзіңіз үшін маңызды және пайдалы не алдыңыз?

Оқушылар әңгімелеп, жаңа тақырыптың мазмұнын талдайды.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-17; просмотров: 74; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.156 (0.009 с.)