Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Оголошення теми,. мети, завдань уроку.Содержание книги
Поиск на нашем сайте Підсумок уроку Рефлексія - На уроці я відчував… - На уроці я навчився… - На уроці я зрозумів… Домашнє завдання с.85 ( знати теоретичний матеріал), вправа 162 с.88 Додатково ( працюють 5 учнів) підготувати матеріал до уроку-семінару «Односкладні речення як частини складного речення. Синтаксичний розбір односкладних речень»
УРОК 5. Тема. Односкладні речення як частини складного речення. Синтаксичний розбір односкладних речень.
Мета уроку. З’ясувати роль односкладних речень у складі складних, вміти виділяти односкладні речення; формувати навички синтаксичного розбору односкладних речень, вчити учнів усно і письмово розбирати речення; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати інтерес до минулого свого народу. Тип уроку. Урок-семінар (закріплення інформації, зміцнення знань, умінь і навичок.) ХІД УРОКУ Оголошення теми,. мети, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. Закріплення інформації про односкладні речення. Ф р о н т а л ь н е з а в д а н н я - Яке речення називається односкладним? - Які дві групи односкладних речень ви знаєте? - Назвіть типи односкладних речень з головним членом у формі присудка. - Чим відрізняються односкладні речення від двоскладних? Формування умінь і навичок. Т в о р ч е к о н с т р у ю в а н н я Продовжте речення так, щоб вони стали складними. Століттями мова народу була тією повноводою рікою, яку… (називають життєдайною силою.) Українська музика та поезія є найрозкішніша з усіх гілок світової народної творчості, тому.. (бережімо її для майбутніх поколінь.) - У поданих реченнях виділіть граматичні основи, визначте типи простих речень у складі складних.
* Повідомлення учня про односкладні означено-особові речення. Завдання: Записати речення, виділити граматичні основи, визначити тип простих речень у складі складних. Присягаюся, мово, тобі, як небу присягає на вірність одвічну птах. (1-е односкладне о-о, 2-е – двоскладне.) Моє серце вона осява барвінково, будьте вдячні матусі, і дочки, й сини! (Л.Забашта.) (1-е - двоскладне, 2-е -односкладне, о-о.)
* Повідомлення другого учня про неозначено-особові речення. Завдання: Записати, визначити, чим виражений головний член у реченні, визначити тип речення. Зробити синтаксичний розбір другого речення. Після вечері зразу ж лягли спати.(О.Довженко.) Вивели Олександру з подвір’я та й кинули під тином без помочі, саму з малим Тимком. (Марко Вовчок.) Не шуміть, сади в цвіту. (В. Сосюра.)
* Повідомлення третього учня про узагальнено-особові речення. Завдання: Записати, пояснити зміст прислів’я. Чим виражений головний член речення? Весною сій – восени збереш. Здобудемо освіту, побачимо більше світу. Що нині опустиш, того й завтра не доженеш. (Народна тв.)
* Повідомлення четвертого учня про безособові речення. Завдання: Записати речення. Виділити в них присудки. Знайти «зайве» речення. Назвати тип речення. Свій вибір обґрунтувати. Зробити синтаксичний розбір першого речення. Нема в світі України, немає другого Дніпра. (Т.Шевченко.) Приємно запахло ще й салом, часником і свіжими плескачами. (Л.Павленко.) Опустіться, тихі зорі, синові під вії. (В.Симоненко.) Снігом забило старий бір. (Г.Тютюнник.)
* Повідомлення п’ятого учня про називні речення. Завдання: Виписати із запропонованого тексту називні речення. Зробити синтаксичний розбір другого речення. Скелі й вода. Вже осінь. Безлюдні пляжі. Хвиля розбурхано б’є в береги. Сидимо на камені, що колись, може, під час землетрусу, обвалився в море. Неподалік стирчить із води інший уламок скелі. На ньому, напівзатопленому, чайка незворушно стоїть, велика, тонконога. Справжня чайка.(О. Довженко.) *За алгоритмом розібрати речення З гір на долину біжу, стрибаю, рину. (Леся Українка.) Люблю, коли хвилі юрбою шумують, ламаючи лід. (В.Сосюра.) Віконця замуровано морозом.(П.Мирний.) За цю науку цілуйте батькам руку. (Н.тв.) Весна. Теплінь. Жайворонки в небі. (І.Цюп
І. Чи має аналізоване речення два головних члени?
Так. Ні. Двоскладне речення різного типу ІІ. Чи виражає головний член речення формою називного відмінка іменника?
Так. Ні. Називне речення ІІІ. Чи можна підставити підмет ( у формі називного відмінка?)
Так. Ні. Безособове речення ІV. Чи вказує форма дієслова – головного члена на конкретну особу?
Так. Ні. Означено-особове речення V. Чи відноситься дія головного члена до будь-якої або неозначеної дії особи?
Так. Ні. Узагальнено-особове речення Неозначено-особове речення
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 50; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.21 (0.006 с.) |