Організаційний момент.
УРОК 2.
Тема. Неозначено-особові та узагальнено-особові речення.
Мета уроку. З’ясувати особливості односкладних неозначено-особових та узагальнено-особових речень, якою формою дієслова виражений присудок у реченнях. Розвивати навички синтаксичного розбору односкладних речень, перебудови двоскладних речень в односкладні. Виховувати інтерес до традицій і звичаїв українського народу та усної творчості.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання. Підручник, таблиця «Односкладні речення», дидактичний матеріал.
Потрібно знати: - особливості односкладних неозначено-особових узагальнено-особових речень;
- якою формою дієслова виражений присудок.
Потрібно вміти: - виділяти у тексті неозначено-особові та узагальнено-особові речення;
- конструювати односкладні речення та правильно використовувати їх у мовленні;
- робити синтаксичний розбір речень.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент.
Створення емоційно-позитивного настрою: діти передають побажання один одному.
Вчитель: Діти! Простягніть долоньку. Подаруйте для роботи на уроці старанність, творчість, наполегливість. Простягніть іншу долоньку. На неї я дарую вам свою повагу, терпіння, досвід.
А тепер обміняймося дарунками (доторкніться долонькою до долоньки).
Перевірка домашнього завдання.
Один учень біля дошки доводить, вказуючи форму вираження головного члена, що речення вправи 128 означено-особові.
Поки він готується, інші зачитують вислови відомих поетів, письменник про родину, сім’ю у формі односкладних речень. Називають головні члени та форми їх вираження.
|