Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Повідомлення теми та мети та завдань уроку.Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Цей матеріал допоможе вчителеві підготувати та провести уроки української мови за темою «Односкладні речення». Подаються плани-конспекти традиційних уроків різних типів, розроблених за чинною програмою та чіткою структурою, а також тематична контрольна робота (тести). Для вчителів української мови, які працюють у 8 класі. УРОК 1. Тема. Односкладні речення. Односкладні прості речення з головним членом у формі присудка. Означено-особові речення.
Мета. Ознайомити учнів з особливостями односкладних простих речень, з’ясувати основні ознаки односкладних речень з головним членом у формі присудка – означено-особових. Розвивати логічне мислення, спостережливість. Виховувати пізнавальний інтерес та любов і повагу до людей старшого покоління Тип уроку. Урок засвоєння нових знань. Обладнання: підручник, мультимедійна дошка, дидактичний матеріал. Потрібно знати: - види односкладних речень; - особливості означено-особового речення. Потрібно вміти: - виділяти односкладні речення з-поміж інших видів речення; - визначати односкладні речення у тексті; - конструювати означено-особові речення та правильно використовувати їх у власному мовленні.
ХІД УРОКУ Організаційний момент. Вчитель: Доброго дня! Діти, подивіться друзям в очі й подаруйте посмішку. Візьміться за руки й скажіть один одному доброзичливі слова. Нехай тепло, доброта, щедрість вашої душі зігрівають всіх, хто поруч. Повідомлення теми та мети та завдань уроку. (слайд № 1) Реалізація. 1.В п р а в а н а с п о с т е р е ж е н н я Вправа 120 ст.72. - Які речення, на вашу думку, називають двоскладними? (Речення, у яких граматична основа виражена підметом і присудком.) - Які речення, на вашу думку, називають односкладними? (Речення, у яких граматична основа виражена або підметом, або присудком, другий головний член речення для розуміння змісту речення не потрібний.) 2.Р о б о т а з п і д р у ч н и к о м - Перевірте свої судження, спираючись на теоретичний матеріал підручника ст.72. Дайте відповіді на запитання. - З чого складається граматична основа у односкладному реченні? (Або з підмета, або з присудка.) - Як поділяються односкладні речення залежно від способу вираження та значення головного члена? (З головним членом - підметом, з головним членом – присудком.) - Чи можуть бути односкладні речення поширеними і непоширеними? (Так.) 3. В и б і к о в а р о б о т а н а о с н о в і т е к с т у - У даному тексті ( слайд №3) пояснити орфограми та пунктограми, визначити односкладні речення. Будьте добрими дітьми Будьте добрими дітьми своїх батьків і матерів… Що означає бути добрим сином, доброю дочкою? Це означає приносити в сім’ю тільки мир, спокій, радість і щастя. Не приносити тривоги, горя, прикрості, ганьби. Не допустити, щоб старість батька і матері була отруєна твоєю ганебною поведінкою. Турбота про мир і про спокій в сім’ї, про радість і щастя батьків повинна стати головним бажанням твого життя. (В.Сухомлинський) 4. К о л е к т и в н е о п р а ц ю в а н н я о п о р н о ї с х е м и ( слайд № 4). - На які дві групи поділяються односкладні речення? - Як називається речення з головним членом речення підметом? (Називні.) - Яка є група речень з головним членом присудком? (Означено-особові, узагальнено-особові, неозначено-особові, безособові.) - Чим відрізняються ці типи речень? (Значенням головного члена і способом вираження.)
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 49; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.198 (0.006 с.) |