Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Тема. Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Розв'язування задачСодержание книги
Поиск на нашем сайте
Мета: вправляти учнів у застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій, розв'язуванні задач у дві дії (на збільшення, зменшення числа у декілька разів); повторити вивчений матеріал; розвивати пам'ять, увагу; виховувати почуття товариства. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 106-107, завдання 698; 699) Завдання 698 — Скільки дубів посадили? Завдання 699 — Прочитайте вирази, у відповіді яких є цифра 2; цифра 3; цифра 4; цифра, що стоїть між 7 і 9.
2. Аналіз результатів самостійної роботи, розв'язування відповідних завдань 3. Усна лічба 1) Гра «Склади приклад». Даються числа 5; 8; 12; 18; 36. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями. 2) Гра «Крокуй і лічи». Троє учнів змагаються між собою. Вони стають в одну лінію. Учитель стає поряд з першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого учитель говорить, припустимо: «п’ять». Учень має швидко «налаштуватися» на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: «десять, п’ятнадцять, двадцять і т. ін.» — на кожен крок по числу. Учитель йде з ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень назвав неправильне число, вони відразу зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна. Те саме виконують решта гравців по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі. 3) Лічба четвірками до 40; п'ятірками до 50.
4. Усне розв'язування задач 1) Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків — у 3 рази більше. Скільки маслюків знайшов Михайлик? 2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків — на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка? 3) У перший день доярка надоїла 18 л молока, в другий день — у 2 рази менше, ніж у перший, а в третій день — на 2 л менше, ніж у другий. Скільки літрів молока надоїла доярка в третій день?
5. Хвилинка каліграфії — Запишіть числа, названі в грі «Крокуй і лічи».
6. Математичний диктант • Добуток чисел 2 і 5 збільшити на 50. • Добуток чисел 5 і 9 зменшити на 18. • Частку чисел 30 і 5 збільшити на 12. • Знайти третину числа 21. • Знайти половину числа 18. • Число 6 збільшити в 5 разів. • Число 32 зменшити в 4 рази.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо порядок виконання дій у виразах.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 107-108) Завдання 700. Усне виконання завдання Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Завдання 701 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають план розв’язання задачі: 1) Скільки гусей у господарки? 2) Скільки всього водоплавної птиці в господарки? Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно. Завдання 702 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують. Завдання 703. Коментоване розв'язування прикладів Один учень працює біля дошки. Завдання 704. Усне виконання завдання Учні знаходять третину чисел: 12; 15; 24. Завдання 705 Учні з числами 21 і 3 складають три задачі: на знаходження остачі, на зменшення числа на кілька одиниць і на різницеве порівняння чисел. а) Колективне складання задач. б) Самостійне розв’язування задачі.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Розв'язування задачі з поясненням В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків — у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні? — Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому? — Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? — Якою дією дамо відповідь на питання задачі? Чому?
2. Розв'язування задачі із взаємоперевіркою Було — 20 прикл. Розв’язав — по 4 прикл. 2 стовп. Залишилося —?
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач 1) Завдання 706. На змаганнях із гандболу гравці однієї команди набрали 21 очко, що у 3 рази більше, ніж іншої. Який був рахунок у грі? (21: 7) 2) Завдання 707*. У зайців, які гралися на галявині, 18 вух. 4 зайці заховалися. Скільки зайців залишилося на галявині? (18: 2 = 9; 9 - 4 = 5) 3) Три білочки збирали горіхи. Перша зібрала 6 горішків, друга — 5, а третя — лише один. Але білочки поділили всі горішки порівну. Скільки горіхів віддала третій білочці перша і скільки — друга? (Перша — 2, друга — 1) VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 108, завдання 708; 709.
Урок 91. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6
Мета: перевірити, як учні засвоїли навички табличного множення і ділення з числами 4 і 5 і вміння розв'язувати задачі, знаходити значення виразів, які включають дії одного ступеня і різних ступенів; розвивати мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА 1 варіант 1. Задача. На дослідній ділянці юннати виростили 36 гладіолусів, а хризантем — у 4 рази менше. Скільки квітів виростили юннати на ділянці? 2. Обчислити значення виразів.
3. Знайти значення виразу 8 + а ∙ 9, якщо а = 4. 4. Знайти третину від числа 24. 5. Побудувати квадрат зі стороною 4 см і знайти його периметр. Додаткове завдання Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність. 80 - 20: 4 + 5 = 70
2 варіант 1. Задача. На полиці стояли 4 книги з віршами, а з оповіданнями — в 6 разів більше. Скільки всього книг стояло на полиці? 2. Обчислити значення виразів.
3. Знайти значення виразу 4 ∙ а + 6, якщо а = 8. 4. Знайти чверть від числа 24. 5. Побудувати квадрат зі стороною 3 см і знайти його периметр. Додаткове завдання Поставити дужки так, щоб отримати правильну рівність. 90 - 25 + 15: 5 = 82
Шкала оцінювання 1 з. — 2,5 бала: 1 бал за хід розв’язання; 1 бал за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію); 0,5 бала за пояснення. 2 з.— 4 бали: по 0,25 бала за дію. 3 з.— 1 бал. 4 з.— 1 бал. 5 з.— 2 бали: 1 бал за правильність обчислень; 1 бал за побудову квадрата. Додаткове завдання — 1,5 бала.
Фізкультхвилинка
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-20; просмотров: 628; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.128 (0.01 с.) |