Конспект уроку для 9 класу                                               


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Конспект уроку для 9 класу                                              

Поиск

Конспект уроку для 9 класу                                              

Тема: Повторення вивчених пунктограм у складному реченні
Мета уроку: поглибити та систематизувати знання учнів про складні речення з різними видами зв’язку; вдосконалювати пунктуаційні навички та навички синтаксичного розбору складних речень; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне та образне мислення; використовувати можливості дидактичного матеріалу для поглиблення знань про рослинні символи України; виховувати естетичні смаки, повагу до національних символів.
Обладнання: робочі зошити, картки з індивідуальними завданнями.

Тип уроку:урок формування практичних умінь та навичок

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Привітання. Перевірка готовності учнів до роботи.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Метод незакінченого речення:

1. За кількістю граматичних основ речення поділяються на … (прості та складні).

2. Складні речення поділяються на … (сполучникові та безсполучникові).

3. Сполучникові складні речення бувають … (складнопідрядні та складносурядні).

4. Засоби зв’язку частин складного речення … (сполучники, смислові та інтонаційні зв'язки).

5. Види сполучників сурядності … (єднальні і (й), та, і… і, ні… ні – поєднання, приєднання; протиставні а, але, та (в знач. але), проте, зате – протиставлення, зіставлення; розділові або, чи, або… або, чи… чи – несумісність, чергування явищ).

6. Види складнопідрядних речень … ( причини: бо, через те що, тому що, завдяки тому що, у зв’язку з тим що, оскільки та інші; 2) часу: ледве, тільки, щойно, як, як тільки, після того як; 3) мети: щоб, аби, для того, щоб, щоби; 4) умовні: якби, якщо, коли б, аби як, як тільки та інші; 5) допустові: хоч, дарма що; хоч, але незважаючи на те, що; 6) порівняльні: як, мов, наче, неначе, ніби, нібито, начебто, мовбито, що та інші; 7) міри, ступеня: аж, що аж, що й; 8) з’ясувальні: що, як, ніби та інші).

2. Диктант з граматичним завданням.

Всі знають, що квіти приносять радість і милують око. Українець завжди брав із собою в далеку подорож пучечок чебрецю, щоб він нагадував йому про рідну домівку. Гострий аромат цієї рослини відновлював сили, людина знаходила в цьому спокій.

Охарактеризувати речення, накреслити схеми.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 39; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.128 (0.006 с.)