Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Фiзкультхвилинка (Буратіно і його вправи).Содержание книги
Поиск на нашем сайте
ІV. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Чого навчить нас цей урок?
писати працювати передбачати, охайно в групах і парах ставити запитання - Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку. 2. Вправа «Мікрофон».(Учні висловлюють свої очікування).
3. Міркування (відповіді на запитання). Вступне слово вчителя. - Де ми будемо писати? - Як правильно сидіти при письмі? - Як правильно покласти зошит? - Як називається буква, яку ми будемо писати? - Порівняйте друковану та рукописну букви «А»; - Чим вони схожі та чим відрізняються?
3.1. Робота в зошитах. - Надрукуйте букви а та А - Напишіть рядкову букву «а» - Який вона позначає звук?
3.2. Робота в робочих зошитах. (діти пишуть велику букву «А» після пояснення графічної моделі);
3.3. Орфографічна хвилинка. - З якої букви пишемо імена людей? (з великої). - Читання власних імен дітей в зошиті учителем. - Повторне читання за учителем; - Колективна робота (вставте пропущені літери в слова); - Коментоване письмо слів; (Анжела, Аркадій, Афанасій); - Взаємоперевірка написаних слів; (робота в парах).
Фiзкультхвилинка (пальчикова гімнастика).
V І. Закріплення вивченого 1. Пригадати графічне написання літери «а» 2. Письмо буквосполучень «Аа» «аа» 3. Учні наводять буквосполучення в повітрі; 4. Учні пишуть буквосполучення в зошитах з коментуванням; VІ. Підсумок. - Чи збулися наші очікування? - Що вам сподобалось на уроці? - Що нового дізналися про букву «А»? - Яку букву закріплювали? - Який вона позначає звук? - Виявити самий охайний зошит; - Вербальне оцінювання робот учнів. Урок № 39 Тема. Звук[о],буква Оо..
Мета: закріпити артикуляцію звука о та його звукового значення;формувати аналітичні вміння пов`язані з мовними явищами;працювати над розширенням кругозору учнів;розвивати зв`язне мовлення. Обладнання:картки –фішки на позначення звуків;демонстрацій картки з буквами Аа,Уу,Оо;картки з предметними малюнками;картина осені, дзеркальця, малюнки овочів та фруктів.
Хід уроку І.Організаційний момент Уже дзвінок нам дав сигнал, І на урок він нас покликав. А отже, часу не втрачаймо, Роботу швидше починаймо. ІІ Актуалізація знанань 1.Мовна розминка. Зранку ви йшли до школи і ваші ручки та ніжки зробили зарядку. Щоб добре читати, треба зробити зарядку і для губ, язика,зубів. Вправа "Горішки " - для розслаблення нижньої щелепи. - Уявіть собі, що у вас багато горішків і вам дуже хочеться їх розгризти. Стисніть зуби, напружте нижню щелепу. Розколовся горішок, розслабте рот. Ви вже не напружуєтесь, вам легко. А тепер те саме під віршик: Я горішки розгризаю, Зуби міцно я стискаю. Як розгриз - то відпускаю І тепер відпочиваю. У нас горішків ще багато, Довго гризти їм малятам. Діти, мені прийшов лист, а від кого — ви зараз відгадаєте. 2.Загадка Голі поля, Мокне земля, Дощ поливає, — Коли це буває? Правильно, восени. Значить лист від осені. А ось і сама осінь прийшла до нас у гості (малюнок).Уважно прослухайте і повторіть за вчителем. 3.Чистомовка Ла-ла-ла — осінь вже прийшла, Са-са-са — навколо краса, Лі-лі-лі — летять журавлі, Ві-ві-ві — у теплі краї. Подивіться на малюнок. Скажіть, що намальовано? (Птахи летять у теплі краї, жовтіє листя, красиво навкруги.) Послухайте народне прислів'я і скажіть, чому так говорять? Осінь збирає, а весна з'їдає. Восени і горобець багатий. (Тому що восени ми збираємо врожай). 4. Пограємо у гру «Овочі, фрукти». Будемо збирати врожай. Перша команда — овочі, друга— фрукти. (Учитель показує картки овочів та фруктів, а команди беруть у свій кошик тільки те, що їм потрібно.) 5.Далі читаємо і відгадуємо загадки. 1. Сидить дівчина в коморі, А коса її на дворі. 2. Шкір має сім, а сльози випускає всім. 3. Що то за голова, що лиш зуби і борода. 4. Червоний Макар по полю скакав, а в борщ плигнув. Моделювання слів відгадок. Слово вчителя: Висновок: чим подобається вам осінь? Чому? II. Вивчення нового матеріалу. 1. Виділення звука [о] з вірша О. Кононенка. Слово вчителя: Осел по вулиці гаса — Осла ужалила оса. Ой! Боляче! Отож, малята, Осу і вам не слід чіпати. Який звук найчастіше ви чули у вірші? Які слова запам'ятали? Поділіть слова «осел», «оса» на склади. Назвіть послідовно звуки кожного слова. 2. Спостереження за вимовою звука [о] за допомогою дзеркальця. Порівняйте артикуляцію [а], [о]. 3. Гра «Чи є такий звук у словах?» (коса, мир, роса, кран, крокодил). 4. Гра «Вигадай слова». Хто назве слова, де звук [о] зустрічається лише один раз? (Осел, оса.) Ускладнюємо гру: хто назве більше слів, де звук [о] зустрічається два рази? (Колос, корова.) Три рази? (Колосок, молоко.) 5. Слово вчителя: Звук [о] на письмі позначається буквою о. Послухайте вірш: Сонце, наче буква о, Над землею пропливло, І до нього, як до мами, Діти тягнуться руками. Розгляньте друковані велику та малу букви. Чи схожі вони? Чим? Пофантазуйте: на що схожа літера «о»? Гра «Жива картинка» Треба перетворитися на букву о, зобразити її. Фізкультхвилинка Вітер дме усе сильніше – Віття нахилилося. Вітер тихше, тихше, тихше – Віття розпрямилося. IV. Робота з підручником. 1. Опрацювання оповідання „Крутий голкіпер”(за Н.Нікалео, буквар,с.49). учні знайомляться з текстом твору. Після цього діти промовляють, поділяючи на склади,слова, подані перед оповіданням, та виконують завдання, вміщене в підручнику після нього. Дітям пропонується дібрати слова, що зустрілися в тексті, спираючись на питання вчителя: Хто? – голкіпер, футболіст. Що? – поле, ворота. Який? – футбольний, дзінкий. 2.Робота зі звуковими моделями слів (буквар,с.48).Читання звуко – буквенних схем із буквами О о, У у, А а. Учитель допомагає дітям побудувати речення за схемою (с.48) 1. Вивчення скоромовки. Скоро-скоро мовить Ганка Скоромовки-спотиканки, Слово в слово, скоро ловко Скоро мовить скоромовки. Розгадування кросворда. 1. Як тільки під ковдру залізу, Йому потрапляю в полон. Дивлюся, немов телевізор, Цікавий, з пригодами 2. Двоє ніг у швидкого коня, Має він одне око і роги. Я катаюсь на ньому щодня, Хоч і добре натомлюю ноги. (Сон, велосипед) Гра «Відгадай слово». Називаються вчителем по звуках слова, але так, щоб між звуками були паузи по 3-4 сек. Слово вчителя: Які з названих звуків ми вже вивчили? Якими буквами вони позначаються? Слово вчителя: Чим кінчається літо, а осінь починається? (Літерою О. Всі вимовляють цей звук.) Ось і знову ми повернулися до початку уроку. Закінчіть речення. Ми любимо осінь, тому що.... (Моделювання слова «осінь».) VII. Підсумок уроку. Слово вчителя: Що нового приніс урок? (Вивчили букву о. Навчилися її читати.)
Урок № 40 (письмо) Тема. Письмо великої букви О Мета: ознайомити учнів з рукописною буквою, вчити їх писати велику букву, з’єднувати її з вивченими буквами; розвивати навички звукового аналізу; зв’язне мовлення дітей, спостережливість; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати старанність, охайність. Обладнання: схеми речень, друкована і рукописна букви О, предметні малюнки, вірші, ребуси, кросворд. Хід уроку I. Організаційний момент Уже дзвінок нам дав сигнал, І на урок він нас покликав. А отже, часу не втрачаймо, Роботу швидше починаймо. II. Актуалізація опорних знань учнів 1 Виділення звука [о] з вірша — Сьогодні до нас завітала Оленка з кошиком, повним овочей. Вона принесла нам нову рукописну букву. А яку саме, ви згодом дізнаєтесь. А спочатку послухайте вірш. Голосна очеретянка Оселилась якось ранком У рясних очеретах. Одягнувши окуляри, Написала незабаром Олівцем очеретяним На воротах номер ґанку. Ось-ось одуд-листоноша Принесе новин хороших. — Який звук найчастіше повторюється у вірші? — Знайдіть у класі предмети, в назвах яких зустрічається звук [о]. 2. Робота за малюнками у зошиті — Розгляньте малюнки. Що на них зображено? (огірок,помідор,ожина,сливи). — Слова поділіть на склади. Назвіть перший склад. Який звук його утворює? Учні роблять звуковий аналіз слів з опорою на схеми, подані під малюнком. 3. Гра «Пошуковець» Додрукуйте літери. III. Повідомлення теми і завдань уроку — Сьогодні ми навчимося писати велику букву о, яку принесла нам Оленка.
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-19; просмотров: 601; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.21 (0.007 с.) |