I. Організація учнів до заняття. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

I. Організація учнів до заняття.

 

 

Тема. Людина починається з добра.

Мета: поглибити знання учнів про добро, вчити розрізняти « добре і погане »; викликати бажання дарувати добро; розвивати уявлення про те, що добра і чуйна людина завжди допомагає іншим піклується про тих, хто потребує допомоги; виховувати бажання творити добро.

Обладнання: плакати « Сонце », « Галявина », малюнки, прислів’я, квіти з паперу, плакат «Правила доброти».

 

Хід заняття

 

I. Організація учнів до заняття.

- Встали всі рівненько! Добрий день учні! Сідайте. Сьогоднішнє  заняття проводитиму я, нагадую мене звати Наталія Василівна.

 

II. Актуалізація опорних знань.

- А зараз я вам розкажу віршик, а ви уважно послухайте його і спробуйте здогадатися тему нашого заняття.

Людина починається з добра

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові.

З уміння співчувати, захистити,

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

Людина починається з добра,

Із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара

А й досі на добро нас надихає.

- Отже, про що йде мова у вірші? ( відповіді дітей )

 

III. Оголошення теми і завдань заняття.

- Учні, ви напевно вже здогадалися, що виховне заняття ми присвятимо доброті. Тема нашого заняття: « Людина починається з добра ».

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя.

- Як ви розумієте значення слова «доброта» (відповіді дітей).

( Це радість, добрі вчинки, допомога другу, посмішка мами, тата, це коли ти вмієш прощати.)

- У кожного із вас є своє розуміння добра і доброти.

Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного із нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей. Все своє життя, починаючи з дитинства людина пізнає, що таке добро, а що таке зло.

Доброта людини у лагідних очах, щирій посмішці. А ще у доброму, привітному слові. Часом, нам так не вистачає його. Кажуть, що словом можна і ранити боляче якщо воно зле і безсердечне, і вилікувати, оживити, якщо воно  чуйне і сповнене безмежної турботи.

Добро як сонце – воно всіх зігріває, до нього, як і до добра не можна доторкнутися, понюхати. Добра людина дарує тепло іншим.

- Ось погляньте учні на дошку, нам сонечко підготувало для вас завдання, але воно чогось засмучене. А щоб розвеселити наше сонечко, вам потрібно правильно виконати завдання.

Завдання 1 «Закінчи прислів’я».

- На дошці записані прислів’я, в яких є початок але немає кінця. Вам потрібно підібрати правильне закінчення до кожного прислів’я. Хто знає піднімає руку, і за допомогою стрілочки знаходить кінець прислів’я.

1. Добре діло (роби сміло).

2. Добре довго (пам’ятається).

3. Так треба жити, щоб нікому (зла не чинити).

4. Від доброго слова і (лід розтане).

5. Не одяг красить людину, а (добрі діла).

6. Доброму скрізь (добре).

7. Зло вмирає, а (добро не пропадає).

 

- Молодці учні, ви добре впорались із першим завданням. Але на цьому вони не вичерпались, для вас є ще кілька цікавих завдань.

Завдання 2 «Робота над ситуацією».

 

-Послухайте, діти, оповідання В.О. Сухомлинського "Наїлися, встали і пішли" і подумайте чи можна сказати, що герої цього оповідання на добро відповіли добром.

 

У старенької бабусі біля хати росте велика яблуня. Рясно вона вродила цього року. Аж гілля гнеться.

Прийшла осінь. Достигли яблука. Ідуть зі школи три веселі хлопці – Петро, Микола та Іван. Бачать, на дереві яблука висять – пахучі червонобокі. Петро й каже:

 - Давайте попросимо у бабусі яблук.

Попросили. Бабуся й запрошує:

- Ідіть, діти, нарвіть собі яблук, їжте.

Нарвали хлопці повне відро яблук. Сіли, їдять. А недогризки біля хати кидають.

Наїлися, встали й пішли собі додому. І подякувати забули, а про недогризки вже й казати нічого: лежать.

Устала старенька, зітхнула та й пішла недогризки збирати. Позбирала й козі віддала.

- О –о, невдячність за добро, добром треба платити.

 

- Чи згодні ви з поведінкою хлопців?

- Яку пораду ви дали б Петру, Миколі та Івану? ( відповіді  дітей ).

- Молодці учні, але наше сонечко зовсім не веселе, нам потрібно ще розв’язати завдання.

Завдання 3 Гра «Якщо ти добра людина, то повинен…»

 

Умови гри: якщо людина повинна робити те, що я називаю ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

 

Ø Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

Ø Шанувати працю інших людей.

Ø Галасувати, коли хтось відпочиває.

Ø Обманювати, сваритися, хвалитися.

Ø Любити батьків.

Ø Спати на уроках.

Ø Допомагати по господарству.

Ø Бути ввічливим.

Ø Добре вчитися, багато читати.

Ø Не слухати батьків.

Ø Допомагати друзям у біді.

Ø Красти.

Ø Захищати слабшого.

 

Завдання 4 «Правила доброти».

- Діти, а чи знаєте ви, що кожен із вас може бути добрим чарівником? І для цього зовсім не потрібна чарівна паличка. Бо чарівник – це добра людина, яка дарує радість іншим. Давайте разом з вами зачитаємо правила доброти.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-07-06; просмотров: 40; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.198 (0.01 с.)