Сөйлеу мәдениеті. Сыпайылық, әдептілік 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Сөйлеу мәдениеті. Сыпайылық, әдептілік

Поиск

Бөлім:    Мәдениет: тіл

және қарым-қатынас

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып: 5

Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы:

Сөйлеу мәдениеті. Сыпайылық, әдептілік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.2.3.1. Хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату.

5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:  мәтіннің мазмұнын түсіну, мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырату,  қазақ тілінің дыбыстар жүйесін білу;

Көпшілігі:    мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажырату,  қазақ тілінің дыбыстар жүйесінің емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу;

Кейбір оқушылар:     мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату,  қазақ тілінің дыбыстар жүйесінің емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.

Бағалау критерийлері:

  • мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады;
  • қазақ тілінің дыбыстар жүйесінің емлелік ерекшеліктерін біледі;
  • тапсырмаларды орфографиялық нормаға сай жазады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

 Қолдану, талдау

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, тарих

Алдыңғы оқу

Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі.

Жағымды психологиялық ахуал.  Сәлемдесу тренингі

Мақсаты: көңілдерін көтеру

Барысы: әр ұлттың бойынша амандасу

Қазақтар – көрісіп,

Орыстар – қол былғау

Италиандықтар – иықты соғыстыру,

Кәрістер- иеліп сәлем беру

Үндістер – мұрнынан ұстау

Оқылым алды тапсырма. Қызығушылықты ояту.    Суреттермен танысып, жағдаяттық тапсырмаларды

орындаңдар.

1. Осы жағдайлар көзалдарыңда болып жатса, қай

балаға қандай кеңес айтар едіңдер?

2. Бірінші жағдаят бойынша бір-біріңнен сұхбат алыңдар.

Өз ойларын білдіреді.



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-17; просмотров: 58; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.146 (0.006 с.)