Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Інститут післядипломної педагогічної освіти чернівецької областіСодержание книги
Поиск на нашем сайте Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи «ЗАТВЕРДЖЕНО» Рішенням обласної Експертної комісії НМЦППСР ІППОЧО Від 20 жовтня 2010р. протокол № 17 голова Експертної комісії Д. Д. Романовська Соціально-педагогічний курс «Десять уроків здоров'я» Укладачі: Чаглій І. Д., практичний психолог, Бринь А. Б., соціальний педагог Хотинської загальноосвітньої школи-інтернату №2 Чернівці-2010 Пояснювальна записка
Останнім часом у суспільстві виникло чи стало більш помітнішим багато явищ, пов’язаних з дітьми та молоддю. Ці проблеми змушують дуже серйозно замислитися над їхніми наслідками в майбутньому. Йдеться про наркоманію, алкоголізм, токсикоманію, венеричні захворювання, паління і дитячу проституцію. Не можна сказати, що колись цих проблем не існувало, але сьогодні усе виглядає інакше. Запанувала якась нездорова атмосфера вседозволеності та апатії. А навколишні реалії немов провокують дітей і молодь якнайшвидше скуштувати забороненого плоду. При цьому немає перепон. Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров’я нації. Однією з причин появи негативних звичок в учнів є відсутність нахилів до змістовної діяльності. Поведінка таких учнів стає все більш ситуативною, такі школярі легко піддаються випадковим впливам, спокусам. Мета курсу: розвивати в учнів уміння та навички свідомого вибору здорового способу життя та формувати відповідальне ставлення до власного здоров’я. Завдання: - надати учням достовірну інформацію про шкідливі звички; - формувати навички здорового способу життя; - висвітлити заходи профілактики шкідливих звичок та ризикованої поведінки; - виховувати потребу активної участі у профілактиці шкідливих звичок. Уроки-заняття рекомендується проводити з учнями віком 11-13 років. Робота з дітьми потребує врахування вікових та індивідуальних особливостей дитини. Даний курс занять може проводити і психолог, і соціальний педагог, і вчитель. Тренінговий курс складається з 10 занять тривалістю 45 хвилин кожне. Заняття проводяться у зручний для дітей час. Методи та прийоми, що використовуються на заняттях: - ігри; - мозковий штурм; - інформаційне повідомлення; - анкетування.
Структура Соціально-педагогічного курсу
Урок 1.
Мета: виробити стійке негативне ставлення до шкідливих звичок; визначити можливі наслідки шкідливих звичок. Хід заняття: І. Привітання. 1. Вправа «Знайомство». Усі учасники заняття сідають у коло, кожен по черзі називає своє ім’я і говорить фразу, що починається зі слів: «Щоб зберегти своє здоров’я, я…» 2. Вправа «Я», «Не я». Тренер дає учасникам запитання, а діти вибирають групу ту, яка їм підходить «Я» або «Не я». - Хто сьогодні вранці чистив зуби? - Кому вже виповнилося 13 років? - Кому подобається навчатися в школі? - Хто з вас любить займатися фізкультурою? - Хто з вас пробував палити? - Хто з вас пробував палити? - Хто з вас гарно співає? - Хто з вас палить? - Хто з вас дуже дратівливий? - Хто з вас любить танцювати? - У кого з вас є почуття гумору? 3. Вправа Прийняття правил роботи групи. Розробити правила групи. 4. Інформаційне повідомлення «Шкідливі звички». Тренер узагальнює інформацію про шкідливі звички. Куріння Тютюн – це інфекційна хвороба. Інфекція передається шляхом реклами і пропаганди, на які тютюнова індустрія втрачає мільярди доларів. Одна з головних причин куріння серед дітей – прагнення бути дорослими. Діти, починаючи палити, завдають величезної шкоди своєму організму. Внаслідок куріння в будь-який час можуть з’явитися невиліковні хвороби: рак легенів, гортані, стравоходу, нирок – незалежно від кількості випалюваних цигарок і стажу куріння. Тютюн викликає таку саму залежність, як і наркотики. Людина, усвідомлюючи свою помилку, намагається покинути палити, але це вдається не всім. Отже, перш ніж спробувати один раз випалити цигарку, добре подумай, чи вистачить у тебе сили волі назавжди відмовитися від такої звички. Алкоголь Алкоголь викликає зміну поведінки людини, яка стає непередбачуваною та небезпечною. Алкоголь – винуватець непорозумінь між людьми, аварій на дорогах, тяжких захворювань організму. Унаслідок одного сильного алкогольного сп’яніння гине до 20 000 клітин головного мозку. Спиртні напої викликають сильну залежність організму і негативно впливають на печінку, органи слуху та зору, можуть викликати тяжкі невиліковні захворювання. Людина, яка часто і багато вживає спиртних напоїв, втрачає друзів, роботу, повагу інших. Надто шкідливий алкоголь для дитячого організму, який ще росте і розвивається.
Наркотичні речовини Починаючи вживати наркотичні речовини через цікавість, а закінчується все трагедією. Наркотики змінюють поведінку людини, руйнують її пам’ять, інтелект (розумові здібності), змінюють почуття та ставлення до інших. Щоб отримати наркотик, людина здатна на будь-які вчинки. Нерідко вживання наркотиків призводить до гибелі людини вже після першої спроби. Середня тривалість життя наркозалежної людини-30 років. Зроби свій вибір сам! Вправа «Наше здоров’я» Тренер роздає кожному з учасників аркуш паперу, на якому пропонує зобразити те, що для нього значить здоров’я. Після того, як учасники намалюють (10 хв), кожний з них презентує і коментує свій малюнок.
6. Підсумки заняття. Урок 2. Мета: дати дітям інформацію про здоров’я, здоровий спосіб життя, визначити шкідливість вживання алкоголю, паління, наркотичних речовин.
Хід заняття: Привітання». Учасники сідають в коло. Кожен учасник по черзі, перекидаючи з рук в руки м’яку іграшку, називає своє ім’я, улюблену справу та те, чим займатись не подобається взагалі»: «Мене звати…, мої улюблені справи…, мені не подобається…». 2. Мозковий штурм «Здоров’я – це…». Усі відповіді учасників записуються на дошці. Потім тренер узагальнює їх разом з учасниками. Вправа – гра «Світлофор». Учасники стають у коло один за одним. Завдання учасників полягає тому, щоб - присісти, коли вони почули слово «червоний»; - йти по колу і плескати в долоні, коли тренер говорить «зелений»; - стати прямо і піднести руки вгору, коли тренер говорить «жовтий». Гра «Правильно-неправильно». 1. Перебувати у приміщенні, де накурено, не шкодить здоров’ю. 2. З кожною викуреною цигаркою ми збільшуємо ризик захворювання на різноманітні хвороби. 3. Алкоголь не шкодить здоров’ю. 4. Пиво, ром-кола-безалкогольні напої. 5. Уживання наркотиків може призвести до поганих наслідків, правопорушень. 6. Паління змінює колір шкіри, зубів, зменшує блиск волосся. 7. У тих, хто палить, є проблеми з дихальною системою. 8. Алкогольні напої шкодять печінці. 9. Паління допомагає розслабитися, коли людина нервує. 10. Фізичні вправи нейтралізують шкоду, якої завдає паління. 11. Тютюнопаління – одна з основних причин захворювань серця. 12. Шкідливі звички людини - … 5. Вправа «Шлях до здорового способу життя". Кожен учасник на «ніжці» записує свій власний шлях до здорового способу життя, а потім усі разом створюємо з «ніжок» шлях до здорового способу життя. Путівник здоров’я Привіт! Ти молодий, завзятий і кмітливий. Ти сповнений сил та енергії. У тебе багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє. Щодня ти пізнаєш життя, відкриваєш для себе світ і розкриваєш світу себе. Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти, хочеш, щоб тебе зрозуміли. Ти прагнеш усе спробувати, випробувати себе і свої сили, ствердитись, як людина й особистість, усього досягти. Ти рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє. Ти мрієш про успіх, кохання і щастя, бо ти – молодий. Усе життя для тебе – попереду. Уже сьогодні ти тримаєш у власних руках своє майбутнє. І лише ти сам відповідальний за нього. Уже від тебе сьогоднішнього і від твоїх сьогоднішніх рішень залежить, яким будеш ти – завтрашній і ти – майбутній. Підсумки заняття. Урок 3. Тема: проаналізувати особисте ставлення до шкідливих звичок, усвідомлення причин шкідливих звичок.
Хід заняття: Привітання». Діти сідають у коло. Всі учасники називають свої імена й комплімент наступному учаснику: «Мене звати Максим; Ірино, ви сьогодні гарно виглядаєте…».
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-06-26; просмотров: 304; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.128 (0.007 с.) |