Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Б. Я завжди обираю таку позицію у суперечці, щоб спільними зусиллями досягти успіху.Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Додаток 3 ЗАНЯТТЯ ЗА ТЕМОЮ „МИЛОСЕРДЯ ТА СПІВЧУТТЯ” Мета:продовжувати формувати в дітей морально-етичні уявлення та адекватні форми поведінки; учити правильно висловлювати почуття та емоції, оцінювати себе та інших; розширювати знання дітей про такі моральні категорії, як милосердя, співчуття; корегувати емоційну сферу дітей; розвивати почуття жалю, відповідальності; виховувати чутливість до стану інших людей, дбайливість, співчуття, милосердя. Матеріал:лялька „Добрик”, повітряна кулька, плакат „Права дитини”. Хід заняття: Добрик приніс книгу, вихователь пропонує послухати оповідання. В. О. Сухомлинський „ Як Сергійко навчився жаліти” Сергійко гуляв собі біля ставка. І побачив дівчинку, що сиділа на березі. Підходить до неї, а вона й каже: - Не заважай мені слухати, як хлюпочуть хвилі. Сергійко здивувався. А потім узяв та й кинув у ставок камінець. Дівчинка й питає: - Що ти кинув у воду? Сергійко ще більше здивувався. - Хіба ти не бачила? Я кинув камінець. Дівчинка й каже: - Я нічого не бачила, бо я сліпа. Сергійко довго дивився на дівчинку. Він не міг уявити: як це воно, коли людина не бачить? Настала ніч. Сергійко ліг спати. Серед ночі прокинувся. Його розбудив шум за вікном. Шумів вітер, у шибки стукав дощ, а в хаті було темно. Сергійкові стало страшно. Йому пригадалася сліпа дівчинка. Тепер він уже не дивувався – його серце стиснув жаль. Як же вона бідна живе в темряві? Сергійкові хотілося, щоб швидше настав день. Він піде до сліпої дівчинки і пожаліє її. Бесіда за змістом оповідання: Чому Сергійко пожалів дівчинку? Що підштовхнуло його до співчуття? Як Сергійко зрозумів, як це, коли людина не бачить? Чи вмієте ви співчувати, коли у когось неприємності?
Вправа „Чарівна кулька” Діти передають „чарівну” кульку одне одному і розповідають, кому з героїв оповідання вони співчувають. Д о б р и к. Я співчуваю дітям-інвалідам, які не можуть бачити, сліпим. Спробуйте закрити очі. Чи приємно вам не бачити сонечка, друзів, мами? Що ви відчуваєте? (Відповіді дітей.) Вихователь. А ще слід співчувати німим діткам, які не можуть розмовляти, не чують. Спробуйте затулити вуха. Хіба це добре – не чути голосів пташок, мами, казочку, пісеньку? Як ви вважаєте? Д о б р и к. Але ще є діти, які не можуть рухатися, танцювати, грати у футбол, бо у них хворі ноги. Як ви думаєте, діти, як жи-веться таким людям?
Вправа „Квітка милосердя” Кожна дитина отримує пелюстку, заплющує очі і розповідає, що можна зробити корисного для дітей-інвалідів, та викладає пелюстку. Вихователь. Діти, а хто бачив таких діток, людей? Чи можна сміятися з них? Показувати пальцями? (Відповіді дітей.) Вони такі самі люди, як і ми. Так само люблять сміятися, гратися, дружити. У них є такі самі права, як і в нас: вчитися, лікуватися, мати сім'ю, але вони потребують особливої турботи, бо хворі. Відшукайте на плакаті знак, який означає „Особлива турбота – дітям-інвалідам”. Творче завдання „Допоможемо” Діти придумують, що можна зробити в певних ситуаціях: - згоріла квартира майже зі всім майном; - у друга загубилося кошеня; - пташка випала з гнізда; - друг загубив гроші, які йому дала мама, щоб купити хліб. Вправа „Сердечка співчуття” Добрик дарує дітям по два сердечка: одне – дитині, за те, що вона добра, милосердна, а друге – просить подарувати тому, кому дитина найбільше співчуває. У декого з дітей Добрик питає, кому саме подарує дитина „сердечко співчуття”. Додаток 4 ОПОВІДАННЯ „ГОРБАТЕНЬКА” В. СУХОМЛИНСЬКОГО Другий клас розв'язував задачу. Тридцять п'ять учнів схилились над зошитами. Коли у двері хтось постукав. Відчини двері й подивись, будь добрий, хто там стукає, попросив учитель. Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, швидко відчиняє двері. До класу заходить директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п'ять пар очей пильно дивилися на незнайому дівчинку. Вона була горбатенька. Учитель затамував подих і повернувся до класу. Він дивився в очі школярів і ніби благав: хай не побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки. У їхніх очах була тільки цікавість. Вони дивились на незнайомку й лагідно усміхалися. Учитель полегшено перевів подих. Цю дівчинку звуть Оля, – сказав директор. – Вона приїхала до нас з іншого міста. Хто поступиться їй місцем на першій парті? Бачте, яка вона маленька? Усі шість хлопчиків і дівчаток, що сиділи за передніми партами, піднесли руки. Учитель був тепер спокійний: клас витримав іспит на людяність. Запитання: 1. Якою була новенька дівчинка? 2. Чи добре діти поставилися до новенької? 3. Чому вчитель був задоволений? 4. Як вчинив би ти, коли б у твою групу прийшла хвора дитина?
Додаток 5 ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ Правила безумовного прийняття: Правило 1. Поважайте дитину і показуйте їй це. Правило 2. Усвідомлюйте право дитини забути, помилитися, інакше дивитись на речі або по своєму пояснити власну поведінку. Правило 3. Уважно слухайте її і намагайтеся зрозуміти. Правило 4. Не намагайтеся підкорити дитину собі насильницькими методами чи тиском. Правило 5. Виражайте незадоволення окремими діями дитини, а не нею в цілому. Правило 6. Говоріть з дитиною так, як би ви хотіли, щоб говорили з Вами, уникайте повчального тону. Правило 7. Будьте справедливими, і якщо необхідно, то умійте признавати свої помилки і вибачатися за неправильні вчинки. Правило 8. Любіть і приймайте дитину такою, яка вона є.
Правила «Активного слухання»: 1. Обов’язково повертайтеся обличчям до дитини, коли хочете її послухати. 2. Важливо, щоб ваші очі находились на рівні з дитячими. 3. Ваша поза – самий важливий сигнал для дитини про те, чи хочете ви її слухати. 4. Не потрібно задавати запитань дитині. яка засмучена (запитальна інтонація не передає співчуття). 5. В бесіді важливо робити паузи, щоб дитина встигала розібратися із своїми почуттями.
Правила «Ефективного слухання» 1.Демонструй співрозмовникові інтерес і готовність вислухати — погляд (жести, міміка) і поведінка повинні говорити про зацікавленість; слухай для того, щоб зрозуміти, а не заперечити. 2. Полегшуй ситуацію співрозмовникові — допомагай йому відчути себе вільно. 3. Стань на місце співрозмовника — спробуй подивитися на ситуацію з його точки зору. 4. Не говори одночасно з ним — не можна слухати, коли говориш. 5. Став питання — це підбадьорює співрозмовника, але не домінуй над ним — це може змусити його замкнутися. 6. Не будь категоричним у суперечці чи критиці, не виявляй себе як усезнайка — це блокує і дратує людей. 7. Будь терплячим — спілкуйся не поспішаючи, постарайся не переривати співрозмовника, не відходь під час розмови. 8. Не давай вихід емоціям — надмір почуттів може породжувати неправильні тлумачення.
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-04-21; просмотров: 513; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.156 (0.006 с.) |