ІІ. Актуалізація опорних знань учнів 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Поиск

 

 

Тема.Узагальнення і систематизація знань про безсполучникове складне речення і розділові знаки в ньому.

Мета:

- узагальнити й систематизувати знання учнів про безсполучникове складне речення, його структуру, смислові зв'язки між частинами складних конструкцій;

- розвивати критичне мислення, вміння розрізняти безсполучникові складні речення в тексті, будувати безсполучникові складні речення з різними типами смислових зв`язків, комунікативно виправдано використовувати безсполучникові складні речення в мовленні залежно від ситуації спілкування;

- виховувати почуття любові до природи, шанобливе ставлення до її скарбів, прагнення оберігати і збагачувати її надбання.

Тип уроку:нетрадиційний урок (урок-мовознавчий турнір)

Методичне забезпечення:опорні таблиці-схеми «Двокрапка у безсполучниковому складному реченні», підручник, індивідуальні картки  для 2 учнів, «Путівники по країні складного безсполучникового речення», роздавальний дидактичний матеріал.

Методи, форми і прийоми роботи на уроці:слово вчителя,робота біля дошки, «Лінгвістичний поєдинок», творче конструювання, графічний диктант, експрес орієнтування, конкурс капітанів, «Мікрофон».

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. Вступне слово вчителя

День добрий, друзі! Ще один урок

До нас прийшов за розкладом сьогодні,

Отож, озброймось книгою й пером,

І знов поринемо у мовную безодню.

 

А перепусткою на урок для нас усіх нехай будуть відкриті душі й серця. Тож відкиньмо буденність, відкладемо на деякий час наш щоденний клопіт і пориньмо в атмосферу душевного тепла та приязні. Увійдемо в світ неповторної мелодії ніжного українського слова.

Сьогодні на уроці ми повторимо й узагальнимо відомості про безсполучникове складне речення; застосовуватимемо теоретичні знання при виконанні практичних та тестових завдань, використовуватимемо безсполучникові складні речення в мовленні.

  Урок проведемо у формі мовознавчого  турніру.

  Для цього об`єднаємо клас у дві команди й оберемо капітанів. У кінці нашого уроку вельмишановні судді (Герман Вікторія Василівна, Чайка Яна, Колесник Дар’я) підіб’ють підсумки і оголосять переможців турніру.

 

  Для виконання завдань біля дошки за картками запрошуються 2 учні, по одному від кожної команди.

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 32; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.21 (0.008 с.)