Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
I. Організаційний момент (1хв)Содержание книги
Поиск на нашем сайте
Урок № Тема: означено-особові речення. Мета: сформувати в учнів знання про означено-особове речення, способами вираження в ньому головного члена; сприяти розвитку вміння аналізувати ці речення у висловлюваннях, моделювати й конструювати їх відповідно до комунікативного завдання; сприяти естетичному розвиткові особистості восьмикласників. Тип уроку: урок засвоєння нових знань Методи і прийоми: бесіда, розповідь вчителя, самостійна робота Обладнання: дошка, підручник, схема. Література: Заболотний О.В. Рідна мова: Підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл./ О.В. Заболотний, В.В. Заболотний – К.: Генеза, 2008., Шабельник Т.М. Українська мова. 8 клас: Плани-конспекти уроків (для шкіл з української мови навчання)/ Т.М. Шабельник. – Харків.:Ранок, 2011. – 272с. Світлана Рубан. Означено-особове речення як різновид односкладних конструкцій // Дивослово. – 2009. - №10. – С.4-5. Перебіг уроку I. Організаційний момент (1хв) II. Перевірка домашнього завдання (3 хв) III. Актуалізація опорних знань (3хв) Складання асоціативного куща до теми «Односкладні речення». IV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку (2хв) - Означено-особові речення виражають різні спонукання – накази, прохання, побажання, заклики. Чи можемо ми без таких речень обійтись в повсякденному мовленні? - Напевно, ні, бо їх часто вживають у розмовному й художньому стилях. Отже, сьогодні ми будемо вчитися правильно і доречно використовувати такі речення у мовленні. V. Засвоєння нових знань (11хв) 1. Вправа 127 (4хв). 2. Опрацювання теоретичного матеріалу за підручником (5хв). 3. Слово вчителя (2хв): Односкладні речення є яскравим виражальним засобом. Означено – особові речення вживаються тоді, коли автор свідомо усуває своє «я» і наголошує на дії. Ці речення широко використовуються в художньому та розмовному стилях: (Ми) Гортаємо історії томи. Також використовуються в науковому стилі: (Ми) Розглянемо умови проведення хімічного досліду; офіційно-діловому: (Я) Вважаю своїм обов’язком довести до вашого відома. Означено-особові речення з головним членом у формі наказового способу служать засобом вираження експресії, волевиявлення, створення спонукальної, окличної інтонації.
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 50; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.128 (0.005 с.) |