Тема: вступ до теми. Оповідання про світ дитинства «у привокзальному садку» В. Сухомлинський. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема: вступ до теми. Оповідання про світ дитинства «у привокзальному садку» В. Сухомлинський.

Поиск

 Конспект затверджено:

Предмет: літературне читання

Урок №

Дата:03.03.2016р.

Тема: Вступ до теми. Оповідання про світ дитинства «У привокзальному садку» В. Сухомлинський.

Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками оповідань; удосконалювати навички свідомого, правильного, виразного читання мовчки і вголос; розвивати зв'язне мовлення учнів; збагачувати їх словниковий запас; виховувати любов до рідного слова.

Обладнання:портрет В. Сухомлинського, підручник, роздатковий матеріал

Тип уроку:комбінований

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Розвиток мовленнєвого апарату.

1.Робота над чистомовкою

Ра-ра-ра — висока гора.

Ро-ро-ро — гостре перо.

Рі-рі-рі — сонце угорі.

Ру-ру-ру — не псуй кору.

Ри-ри-ри — книжку бери.

Ір-ір-ір — великий двір.

Ир-ир-ир — голландський сир.

Ря-ря-ря — ясна зоря.

Ар-ар-ар — вправний кухар.

Ер-ер-ер — молодий шофер.

 

2.Робота над скоромовкою

Пішли рясні дощі.

Ловилися лящі.

А хлопці — мов хлющі:

Забули про плащі.

Та що їм ті дощі,

Коли такі лящі!

Хлющ — сильний дощ, злива.

Змокнути (стати), як хлющ - наскрізь, дуже сильно промокнути.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети

—Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву .

—Оповідання — це розповідний, прозовий твір, у якому розповідається, оповідається про різні події, вчинки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, слова в оповіданні не римуються.

З оповідань, уміщених у розділі, ви дізнаєтесь про цікаві й повчальні пригоди з життя ваших ровесників.

Читайте і розмірковуйте: яким бути, а яким — ні.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

—Сьогодні ми почнемо ознайомлення з оповіданнями Василя Сухомлин- ського.

1.Біографічна довідка

—Василь Олександрович Сухомлинський — видатний український педагог, письменник і публіцист.

Народився 28 вересня 1918 р. в селі Василівка Онуфріївського району Кіро-воградської області (на той час — Василівська волость Олександрійського повіту Херсонської губернії) у незаможній селянській родині. 

Батько його, Олександр Омелянович, працював по найму як тесляр і столяр. Мати — Оксана Юдівна — вела домашнє господарство, ткала полотно, фарбувала його і шила одяг не лише для своєї сім’ї, а й односельцям. Гарно вишивала. Багато уваги приділяла вихованню дітей: Івана, Василя, Сергія, Ме- ланії. Вчила добра, чесності, людяності. Довгими зимовими вечорами за прядивом чи шитвом розповідала дітям казки, цікаві історії, читала книжки.

У 1926-1933 рр. В. О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходив на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв у колгоспі на період літніх канікул, йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.

Фізкультхвилинка

2.Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «У привокзальному садку»

- Читання оповідання учителем.

1)Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання частини оповідання учнями (перша частина до слів: «Вони гралися й розповідали одне одному про свої іграшки, про дивне сяйво за Полярним колом, про кораблі пустелі — верблюдів»).

—Назвіть головних персонажів оповідання.

2)Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; «буксиром» у парі.

Вокзаліпоїзди

залізничномупривокзальному

південномупознайомились

льодовитогоподружилися

3)Читання частини оповідання «ланцюжком».

—Де познайомилися Оля і Сергійко?

—Куди вони їхали?

—Чим вони займалися, чекаючи поїзда?

4)Гра «Засічка — кидок».

За командою «кидок» — учні починають читати напівголосно текст.

За командою «засічка» — зупиняються й олівцем позначають останнє прочитане ними слово. Цей текст таким самим чином читають ще раз. (Але не більше трьох разів.)

Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результати покращуються.

VI.Підсумок уроку.

—Який розділ почали вивчати?

—З яким оповіданням почали ознайомлення на уроці?

—Хто автор цього оповідання?

—Що нового дізналися про Василя Сухомлинського?

VII.Домашнє завдання

Читати виразно першу частину оповідання В. Сухомлинського «У привокзальному садку».

 



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 43; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.21 (0.007 с.)