Тема: О. Довженко «зачарована десна». Історія написання, автобіографічна основа, сповідальність оповіді. Поєднання минулого і сучасного. 


Мы поможем в написании ваших работ!



ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?

Тема: О. Довженко «зачарована десна». Історія написання, автобіографічна основа, сповідальність оповіді. Поєднання минулого і сучасного.

Поиск

14.04.20

Группа 4

Українська література

Тема: О. Довженко «Зачарована Десна». Історія написання, автобіографічна основа, сповідальність оповіді. Поєднання минулого і сучасного.

Цілі

Навчальна:

· ознайомити учнів зі змістом кіноповісті;

· на основі сюжету твору розкрити питання про розуміння людиною краси;

· проаналізувати образи твору, з’ясувати формування світогляду героїв;

· дошукатися до джерел творчості О. Довженка;

· навчити робити власні висновки з прочитаного тексту.

Розвиваюча:

· розвивати вміння аналізувати, визначати проблематику твору, робити висновки;

· розвивати навички літературно-критичного аналізу художнього тексту, асоціативне мислення.

Виховна:

· виховувати здатність бачити красу в усьому, що оточує нас;

· прищеплювати любов до родини, праці, навколишнього світу.

Очікувані результати

Учні повинні знати:

· текст кіноповісті „Зачарована Десна‟;

· основні ознаки кіноповісті.

Учні повинні вміти:

· коментувати текст кіноповісті;

· визначати основні теми й мотиви;

· визначати проблематику кіноповісті;

· характеризувати образи-персонажі;

· висловлювати власні міркування про творчу спадщину митця;

· вміти пояснити роль пейзажу та засобів індивідуалізації героїів.

Тип уроку: формування і застосування знань, умінь та навичок аналізу художнього тексту з використанням інтерактивних технологій, групової, парної та індивідуальної форм роботи.

 

                                                                    Епіграф : Благословенна будь,

                                                                    моя незаймана дівице, Десно!

                                                                             О. Довженко  

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми звертаємося до автобіографічного твору О. Довженка «Зачарована Десна», у якому гармонійно поєднуються два персонажі: малий хлопчик Сашко й дорослий філософ-митець. Щоб зрозуміти філософію життя дорослої людини, необхідно зазирнути в чарівний світ її дитинства.

- Пригадайте, де народився письменник, якою була його родина?

О. П. Довженко народився 10 вересня 1894року в селянській родині на Чернігівщині, у мальовничому містечку Сосниця. Дитинство проходило серед казкової природи над Десною, колоритних постатей, життєвих трагедій і свят його земляків. Письменник згадував: «Батьки були неписьменні. Дітей мали багато – чотирнадцять – перемінний склад, з якого залишаються двоє: я й сестра. Решта померли в різний час. І коли я зараз пригадую своє дитинство і свою хату, і завжди, коли б я їх не згадав, у моїй уяві – плач і похорон».

(Учні записують тему й епіграф уроку).



Поделиться:


Последнее изменение этой страницы: 2024-06-27; просмотров: 46; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы!

infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.21 (0.009 с.)