Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
Тема: Німеччина. Священна Римська імперіяСодержание книги
Поиск на нашем сайте Урок № 19 Тема: Німеччина. Священна Римська імперія План: 1. Утворення Священної Римської імперії. 2. Посилення імператорської влади за правління Штауфенів. 3. Німецький «наступ на Схід». 4. Утворення Швейцарського союзу. 5. Закріплення територіальної роздробленості. Мета: § скласти уявлення про розвиток німецьких земель у X-XV ст.; § розкрити правління наймогутніших імператорів; § визначити, чому розпочалась і які наслідки мала боротьба пап і імператорів; § показати, як виникла Швейцарія; § формувати вміння аналізувати історичні явища та події; § сприяти виникненню поваги до історії німецького народу. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, карти «Європа в IX-XI ст.», «Німеччина та Італія в XI—XIII», схеми і таблиці «Виникнення Німецького королівства і поява нової імперії на Заході», «Поділ християнської церкви», «Церковні реформи Папи римського Григорія VII», «Німеччина за правління Штауфенів». Основні поняття і терміни: § Німецьке королівство, мадяри, Священна Римська імперія, римо-католицька і православна церкви, анафема, інтердикт. Основні дати: § 911 р.- виникнення Німецького королівства; § 955 р.- битва на річці Лех, поразка мадярів; § 962 р.- коронація Оттона I в Римі імператорською короною; § 1077 р.- «ходіння до Каносси». § 1291 р. - общини трьох альпійських земель (кантонів) – Швіца, Урі і Унтервальдена – об`єдналися проти спроб їх підкорити імператором Рудольфом І Габсбургом; § 1499 р. – визнання автономного статусу Швейцарського союзу.
ХІД УРОКУ I. Організація навчальної діяльності ІІ. Перевірка домашнього Історичний диктант 1. Які германські племена завоювали Британські острови? 2. Яка подія перетворила Британію на Англію? 3. У якому році відбувся перший напад вікінгів на Британські острови? 4. Яку державу утворили вікінгі на території Англії? 5. Чому уессекський король Альфред отримав прізвисько Великий? 6. У якому році відбулося норманське завоювання Англії? Де відбулася вирішальна битва? 7. Для чого була створена “Книги Страшного суду”? 8. Чому короля Іоанна прозвали Безземельним? 9. Коли було прийнято Велику хартію вільностей? 10. Хто очолював селянське повстання 1381 р.? 11. Між ким і ким тривала війна Червоної і Білої троянд? Чому війна отримала таку назву? 12. Хто став переможцем у війні Троянд?
III. Вивчення нового матеріалу Як відбувся поділ Франкської імперії за умовами Верденського договору? Які землі увійшли до Східнофранкського королівства?
Виникнення Німецького королівства. Поява нової імперії.
Ганза
IV. Підсумки уроку
VI. Домашнє завдання § § 6, стор 177 § П.6 стор 185- Скласти план пункту: „Утворення Швейцарського союзу” § Історичний портрет Фрідріха II Штауфена – усно § Додатковий матеріал – Ганза (письмово)
Цікаво знати Корона Священної Римської імперії — одна з найдавніших і уславлених у світі. Виготовлена із золота та срібла, прикрашена емалями, перлами й рідкісними коштовностями, корона вважається справжнім шедевром ювелірного мистецтва X—XI ст. Кожен її фрагмент має символічне значення, сприяє розкриттю загальної ідеї вищої влади над християнським світом, отриманої імператором від Бога. Корона була виготовлена в X ст. майстрами абатства Рейхенау для Оттона I. Упродовж понад 800-річного існування імперії її використовували під час коронації. Зараз корона зберігається в Музеї історії мистецтва у Відні.
Додаткова інформація. Голуб, який сидить на скіпетрі Оттона III, уособлює Святий Дух і символізує велич, яку визнавали і перед якою схилялися представники духовенства. На мініатюрі перед троном імператора було також зображено чотири фігури, що символізували Словенію, Німеччину, Францію і Рим, які схиляли голови перед імператором. «Євангеліє Оттона III» було створене близько 1000 р. в абатстві Рейхенау і сьогодні зберігається у Баварській національній бібліотеці Мюнхена.
Цікаво знати Сучасники називали Фрідріха II Штауфена «дивом світу». Він не любив Німеччини через її бунтівних герцогів і майже все життя провів у Сицилійському королівстві. При своєму дворі в Палермо Фрідріх II зібрав арабських, візантійських і єврейських учених. Сам писав наукові трактати і вірші латиною, розмовляв грецькою і арабською мовами. Дивовижна розкіш палацу імператора зі східною музикою і танцями швидше нагадувала двір арабського халіфа. На прогулянки вулицями міста і в мандрівки королівством він виїздив у супроводі воїнів на індійських слонах, за якими вели верблюдів, леопардів і левів. До християнства Фрідріх ставився досить прохолодно. Деякі стверджували, що він написав трактат «Легенда про трьох ошуканців», де йшлося про Мойсея, Христа і Мухаммеда. Таємнича і загадкова постать відлученого від церкви імператора спричинила появу легенди, що він не помер 1250 р., а таємничо зник і з’явиться, коли настане кінець світу, щоб установити на землі царство загального миру.
Урок № 19 Тема: Німеччина. Священна Римська імперія План: 1. Утворення Священної Римської імперії. 2. Посилення імператорської влади за правління Штауфенів. 3. Німецький «наступ на Схід». 4. Утворення Швейцарського союзу. 5. Закріплення територіальної роздробленості. Мета: § скласти уявлення про розвиток німецьких земель у X-XV ст.; § розкрити правління наймогутніших імператорів; § визначити, чому розпочалась і які наслідки мала боротьба пап і імператорів; § показати, як виникла Швейцарія; § формувати вміння аналізувати історичні явища та події; § сприяти виникненню поваги до історії німецького народу. Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, карти «Європа в IX-XI ст.», «Німеччина та Італія в XI—XIII», схеми і таблиці «Виникнення Німецького королівства і поява нової імперії на Заході», «Поділ християнської церкви», «Церковні реформи Папи римського Григорія VII», «Німеччина за правління Штауфенів». Основні поняття і терміни: § Німецьке королівство, мадяри, Священна Римська імперія, римо-католицька і православна церкви, анафема, інтердикт. Основні дати: § 911 р.- виникнення Німецького королівства; § 955 р.- битва на річці Лех, поразка мадярів; § 962 р.- коронація Оттона I в Римі імператорською короною; § 1077 р.- «ходіння до Каносси». § 1291 р. - общини трьох альпійських земель (кантонів) – Швіца, Урі і Унтервальдена – об`єдналися проти спроб їх підкорити імператором Рудольфом І Габсбургом; § 1499 р. – визнання автономного статусу Швейцарського союзу.
ХІД УРОКУ
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-12-09; просмотров: 738; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.216.198 (0.011 с.) |