Заглавная страница Избранные статьи Случайная статья Познавательные статьи Новые добавления Обратная связь FAQ Написать работу КАТЕГОРИИ: ТОП 10 на сайте Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрацииТехника нижней прямой подачи мяча. Франко-прусская война (причины и последствия) Организация работы процедурного кабинета Смысловое и механическое запоминание, их место и роль в усвоении знаний Коммуникативные барьеры и пути их преодоления Обработка изделий медицинского назначения многократного применения Образцы текста публицистического стиля Четыре типа изменения баланса Задачи с ответами для Всероссийской олимпиады по праву
Мы поможем в написании ваших работ! ЗНАЕТЕ ЛИ ВЫ?
Влияние общества на человека
Приготовление дезинфицирующих растворов различной концентрации Практические работы по географии для 6 класса Организация работы процедурного кабинета Изменения в неживой природе осенью Уборка процедурного кабинета Сольфеджио. Все правила по сольфеджио Балочные системы. Определение реакций опор и моментов защемления |
V. Закріплення і узагальнення.Содержание книги
Поиск на нашем сайте - Ілля, згідно з вказівкою Божою, помазав у пророки Єлисея, який згодом став його учнем. - Що попросив Єлисей у Іллі? - Як Ілля піднісся на небо? VІ. Підсумок уроку. - Не той вірний, хто вірує всьому, а той, хто вірує Богові. - «Віра – початок добра, віра – джерело благ» (вислів святого Іоанна Златоуста). VII. Домашнє завдання. Перечитати біблійну історію «Пророк Ілля» і пояснити, чому Ілля знищив пророків Ваалових?
Урок 10 Тема. Готовність творити добро. Пророк Єлисей. Мета: вчити пояснювати причини надзвичайних можливостей людини-пророка здійснювати добро – чудеса (на прикладі служіння пророка Єлисея); показати учням, що моральні закони дані нам Богом для нашого добра, і виконуючи їх, ми маємо гармонійні взаємини з іншими людьми. Очікувані результати: учень/ учениця: - пояснює причини надзвичайних можливостей людини-пророка здійснювати добро – чудеса (на прикладі служіння пророка Єлисея); - підтверджує головні вимоги до таких обранців, що стосуються чистоти їхніх помислів і намагань вгодити Богу й ближнім. Обладнання: Закон Божий, робочі зошити, малюнки до теми. Тип уроку: комбінований.
Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання. Вправа «Вітання сонцю». Голову поверніть праворуч, закиньте назад, поверніть ліворуч, опустіть униз(повторіть 2-3 рази). Наступна послідовність: голову ліворуч, уперед, праворуч, назад(повторіть 2-3 рази). ІІ. Перевірка вивченого на попередньому уроці. - Що таке віра? - Що є основою для віри? - Як зміцнити свою віру? - Про що молився Ілля? - Чому Ілля вірив Богові? ІІІ. Актуалізація опорних знань. Вступне слово вчителя. Експрес-тести. (В зошитах). 1. Все те, що виходить від Бога, благо. Це… а) добробут; б) світло; в) добро. 2. Джерелом добра є … а) влада; б) Бог; в) закони. 3.Насправді, змієм був… а) диявол; б) змій-горинич; в) добрий ангел. 4. Людина, що робить добро почуває себе… а) багатою; б) щасливою; в) радісною. ІV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку. Робота в зошитах. - Намалюйте, яким ви уявляєте добро, а яким - зло. (Використовуйте кольорові олівці). - Робота над малюнками учнів, аналіз їх. V. Вивчення нового матеріалу. Читання і аналіз біблійної історії «Пророк Єлисей». Проблемне питання. - Пояснити причини надзвичайних можливостей пророка Єлисея. Пророк Єлисей Святий пророк Єлисей був сином землероба на ім`я Сафат. Бог прославив пророка багатьма чудесами. Після взяття Іллі на небо Єлисей мав перейти через річку Йордан. Він ударив Іллєвою милоттю по воді; вода розступилась, і він перейшов по сухому дну. Коли Єлисей прийшов у місто Єрихон, жителі цього міста сказали йому: "У нас вода погана, тому й земля неродюча". Єлисей кинув у джерело сіль, і вода зробилась смачною і життєдайною. Поблизу міста Вефиля Єлисея побачили діти, які вибігали з міста і, глузуючи з нього, кричали: "Іди, іди геть, шолудивий!" Він сказав їм, що за таку нешанобливість до старших їх буде покарано Богом. У цей час з лісу вийшли дві ведмедиці і розтерзали сорок двох дітей з них. Якось до Єлисея прийшла убога вдова, плакала і казала: "Мій чоловік помер і залишив після себе багато боргів. Тепер лихвар хоче взяти за борг обох моїх дітей у раби". "Що у тебе є вдома?" – спитав Єлисей. Жінка відповіла: "Нічого нема, крім однієї посудини з олією". Єлисей сказав їй: "Піди, попроси собі у всіх сусідів якомога більше порожніх посудин, зачини за собою двері і порозливай олію в посудини". Жінка так і вчинила. Олія лилася до тих пір, аж поки не наповнились усі посудини. Вона продала олію, сплатила увесь борг і ще залишилось у неї багато грошей на прожиття зі своїми синами. У місті Сонам одна багата жінка мала сина. Сталося так, що в неї дитина раптово захворіла і в той же день померла. Вона прийшла до Єлисея й у відчаї впала до його ніг. Пророк увійшов у дім, де лежала дитина, і довго молився Богові. Дитина ожила. Воєначальник сирійського царя, Неєман, хворів на проказу. Ніхто не міг вилікувати його від цієї хвороби. У дружини Неємана служницею була єврейська дівчина-полонянка. Бачачи страждання свого господаря, вона сказала: "Ось якби мій господар побував у пророка в Самарії, то він зняв би з нього проказу". Неєман поїхав у землю Ізраїльську до пророка Єлисея. Єлисей вислав слугу сказати Неєманові, щоб той сім разів обмився в річці Йордані. Неєман зробив так, як звелів йому пророк, і вмить став здоровим. З багатими дарунками повернувся він до Єлисея, але пророк нічого не прийняв від нього. Коли Неєман вирушив додому, слуга Єлисея, Гієзій, наздогнав його і взяв у нього, від імені пророка, срібло і дещо з одягу. Приховавши отримане, Гієзій з`явився до Єлисея. "Звідки ти, Гієзію?" – запитав його Єлисей. "Раб твій нікуди не ходив", – відповів Гієзій. Тоді пророк викрив його неправду і сказав йому: "Разом із Неємановим сріблом нехай перейде до тебе і його хвороба". І вийшов Гієзій від Єлисея вкритий проказою. Пророк Єлисей і після своєї смерті вчинив чудо. Наступного року після його смерті біля печери, де він був похований, несли померлого. Та, побачивши військо ворогів, ті, що ховали, кинули тіло в гріб пророка. Як тільки воно, падаючи, торкнулось Єлисеєвих кісток, людина вмить ожила і піднялась на свої ноги. (Див.: 4 Цар. 2–10; 13, 1–21). Поміркуйте: - Як Господь прославив Єлисея?(Багатьма чудесами). - В яке перше місто прийшов Єлисей?(Єрихон). - Яким чином Єлисей врятував убогу вдову і її дітей? - Які чудеса були ще зроблені пророком? Робота за малюнком «Єлисей воскрешає сина сонамитянки» - Знайди продовження і з’єднай колонки.
Роби добро, як хочеш, щоб вони ставились до тебе; На зло завжди своїх батьків; Будь прикладом відповідай добром; І все, що чините, немов Господові, робіть від душі а не людям; Завжди слухайся поважай і остерігайся зла; Стався до людей так, для інших людей
V. Закріплення і узагальнення. - Як ви думаєте, які вимоги до таких обранців Господа? - Чи повинні бути чистими їхні помисли і намагання вгодити Богові і ближнім? VI. Підсумок уроку. «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!» (Послання святого апостола Павла до римлян 12:21). VII. Домашнє завдання. Попросіть батьків сказати вам, які добрі справи ви маєте виконувати. Запишіть, як ви їх виконали.
Урок 11 Тема. Виконання своїх обов’язків. Пророк Іона. Мета: довести учням, що даремні намагання людини втекти від промислу Божого (на прикладі пророка Іони); вчити розмірковувати над судами Божими й людськими; вміння бачити ці прояви і в своєму житті; вчити здержувати своє слово і виконувати свої обов’язки. Очікувані результати: учень/ учениця: - усвідомлює даремність намагань людини втекти від Промислу Божого (приклад пророка Іони); - розмірковує над судами Божими й людськими, намагаючись бачити ці прояви і в своєму житті. Обладнання: Закон Божий, робочі зошити, олівці, малюнки до теми. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. Організаційний момент. Привітання. ІІ. Актуалізація опорних знань. - Як можна зробити світ добрішим? Завдання-гра «Знайди пару» Потрібно знайти другу половину вислову й скласти пораду.
Роби добро як хочеш, щоб вони ставилися до тебе. На зло завжди своїх батьків. Будь прикладом плати добром. І все, що чините, робіть від душі, немов Господові, а не людям! Завжди слухайся і поважай остерігайся зла! Стався до людей так, для інших людей.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Робота з класом. Творча лабораторія. (робота в групах). - Проаналізувати життєві ситуації і розказати, як повинні вчинити діти. 1. Дениско не зробив домашнє завдання. Але він добре знає, що у портфелі в Сергійка лежить зошит з виконаним домашнім завданням. І ось на перерві … 2. Сашко дуже поспішає додому і по дорозі наздоганяє бабусю, яка не може самостійно перейти дорогу. І Сашко… 3. В маршрутному таксі сидять дві дівчинки, тоді як поруч стоїть літня жінка тримаючи за руку маленького хлопчика. Подружки … 4. Раптово захворіла бабуся. Їй потрібні ліки з аптеки, а по телевізору якраз улюблений фільм Миколки. Хлопчик, її онук … - Задумайтеся, чи легко робити життєвий вибір на користь добра? Оголошення теми і мети уроку. Робота в зошитах. - Намалювати «чарівну квітку» записавши на її пелюстках свої обов’язки. - Кого називають пророком?
|
||
|
Последнее изменение этой страницы: 2016-09-19; просмотров: 235; Нарушение авторского права страницы; Мы поможем в написании вашей работы! infopedia.su Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Обратная связь - 216.73.217.128 (0.008 с.) |